Učitelé

_DSC2911-(kopie)_edited_edited_edited_ed

František Bartoš

specializace: shiatsu, meditace, dechové cviky, východní filozofie, psychologie osobnosti

Vystudoval sociologii (PhDr., Ph.D.), které se profesně i řadu let věnoval. Praktikováním meditace a dechových cviků se jeho život ale začal postupně měnit a ubírat jiným směrem. Během cesty do Izraele se seznámil se shiatsu a ihned se do této techniky zamiloval pro její účinky. Studoval zde u Ariela Levennthala a Billa Palmera. Následně vystudoval Darja Shiatsu School a začal tuto techniku praktikovat. Shiastu se učil také v Japonsku pod vedením Susumy Kimury – dlouholetého spolupracovníka Shizuty Masunagy (zakladatele zen shiatsu). František postupně zcela opustil svou původní profesi a nadále se věnuje pouze shiatsu. Své dovednosti a znalosti v této oblasti dále rozvíjí a prohlubuje především skrze každodenní praxi shiatsu, čtení manter a meditace.

Za své důležité učitele považuje Čhogjal Namkhai Norbu, Satya Narayan Goenka a Susumu Kimura.

w: frantisek-bartos.com

fb: Shiatsu s Františkem

Dalík.JPG

Dalibor Boháč

specializace: dechové cviky, meditace, shiatsu

Pracoval řadu let ve službách. Postupně ho však život začal vést na duchovní cestu, o které už od dětství věděl, že na něj čeká. Začal studovat shiatsu a věnovat se praktikování meditace a dechových cviků. Shiatsu vystudoval pod vedením Františka Bartoše. Časem úplně opustil svou původní profesi a začal se věnovat výhradě shiatsu. Má vlastní terapeutickou praxi a ve Škole shiatsu® pomáhá tuto techniku předávat dál.

V současné době studuje jógu a jógovou terapii na FTVS UK.

w: daliborbohac.cz

fb: Shiatsu Dalibor

_DSC2920-(kopie)_edited_edited_edited.jp

Jitka Růžičková

specializace: anatomie, fyziologie, patologie, tanečně pohybová terapie, shiatsu

Vystudovala farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy (Mgr.) a řadu let pracovala jako vedoucí lékárník. Touha po cestování a po kontaktu s přírodou ji přivedla k roční cestě po světě, kde kromě přírodních krás a odlišných kultur poznávala i sama sebe.

Dalším mezníkem v jejím životě bylo narození dvou dětí a možnost s nimi poznávat svět a vnitřně růst. Postupem času si stále více začala uvědomovat potřebu rozšířit své pracovní působení o celostní přístup k člověku. Cestu nalezla ve výcviku v tanečně pohybové terapii pod záštitou TANTER (Asociace tanečně pohybové terapie ČR). Propojuje zde taneční průpravu se zájmem o lidskou duši a psychosomatiku. Současně i vystudovala Školu shiatsu®.

V současné době vede kurzy a workshopy zaměřené na sebepoznání skrze tanec a pohyb a praktikuje a učí shiatsu.

w: jitkaruzickova.cz

fb: Jitka Růžičková