top of page

Učitelé

_DSC2911-(kopie)_edited_edited_edited_ed

František Bartoš

specializace: shiatsu, meditace, dechové cviky, východní filozofie, psychologie osobnosti

Vystudoval sociologii (PhDr., Ph.D.), které se profesně i řadu let věnoval. Praktikováním dechových cviků (Vítězný dech) se jeho život ale začal postupně měnit a ubírat jiným směrem. Během cesty do Izraele se seznámil se shiatsu a ihned se do této techniky zamiloval pro její účinky. Studoval zde u Ariela Levennthala a Billa Palmera. Následně vystudoval Darja Shiatsu School a začal tuto techniku praktikovat. Shiastu se učil také v Japonsku pod vedením Susumy Kimury – dlouholetého spolupracovníka Shizuty Masunagy (zakladatele zen shiatsu). František postupně zcela opustil svou původní profesi a nadále se věnuje pouze shiatsu. Své dovednosti a znalosti v této oblasti dále rozvíjí a prohlubuje především skrze každodenní praxi shiatsu a skrze dechové cviky a meditace.

 

Za svou největší učitelku považuje Gantulgu Ganjuur, které vděčí za pevné a láskyplné vedení na této cestě. Za své další velmi důležité učitele považuje Čhogjal Namkhai Norbu, Satya Narayan Goenka a Susumu Kimura.

w: frantisek-bartos.com

fb: Shiatsu s Františkem

DSC_0169_edited_edited.jpg

Gantulga Ganjuur

specializace: dechové cviky, meditace, východní filozofie

Gana se narodila v Mongolsku. Pochází z rodiny, mezi jejíž předky patří významní Lámové. I u ní samotné se od dětství začaly objevovat dispozice pro duchovní činnost a léčitelství. Její rodina ji na této cestě vedla a podporovala. Gana má spoustu učitelů, nicméně za svou největší učitelku považuje svou maminku.

 

Do Čech Gana přijela studovat vysokou školu (Mgr.), kterou zde i dokončila. Poté se nějaký čas věnovala podnikání (Moira) a souběžně s tím učila lidi dechovým cvikům. Gana do Čech přinesla učení, které po dlouhá staletí představovalo tajné nauky Lámů, a rozhodla se jej předávat zdejším žákům pod názvem "Vítězný dech". Gana své žáky učí vnímat a chápat význam dechu a předává dechové techniky, skrze které lidé dokáží léčit sama sebe. Vede pravidelné semináře v mnoha městech a její studenti se za ní sjíždějí ze všech koutů České republiky.

 

Gana je také iniciátorkou vybudování meditačního centra Očir, které se v současné době připravuje.

w: viteznydech.com

fb: Vítězný dech

_DSC2920-(kopie)_edited_edited_edited.jp

Jitka Růžičková

specializace: anatomie, fyziologie, patologie, tanečně pohybová terapie, shiatsu

Vystudovala farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy (Mgr.) a řadu let pracovala jako vedoucí lékárník. Touha po cestování a po kontaktu s přírodou ji přivedla k roční cestě po světě, kde kromě přírodních krás a odlišných kultur poznávala i sama sebe.

 

Dalším mezníkem v jejím životě bylo narození dvou dětí a možnost s nimi poznávat svět a vnitřně růst. Postupem času si stále více začala uvědomovat potřebu rozšířit své pracovní působení o celostní přístup k člověku. Cestu nalezla ve výcviku v tanečně pohybové terapii pod záštitou TANTER (Asociace tanečně pohybové terapie ČR). Propojuje zde taneční průpravu se zájmem o lidskou duši a psychosomatiku. Současně i vystudovala Školu shiatsu.

 

V současné době vede kurzy a workshopy zaměřené na sebepoznání skrze tanec a pohyb a praktikuje a učí shiatsu.

w: jitkaruzickova.cz

fb: Jitka Růžičková

Dalík.JPG

Dalibor Boháč

specializace: dechové cviky, meditace, shiatsu

Pracoval řadu let ve službách. Postupně ho však život začal vést na duchovní cestu, o které už od dětství věděl, že na něj čeká. Začal studovat shiatsu a věnovat se praktikování Vítězného dechu. Časem úplně opustil svou původní profesi a začal se věnovat výhradě shiatsu. Má vlastní terapeutickou praxi a ve Škole shiatsu pomáhá tuto techniku předávat dál. 

 

Za své učitele považuje Gantulgu Ganjuur a Františka Bartoše, kteří jej na jeho cestě vedou. Shiatsu studoval i u Saula Goodmana. 

w: daliborbohac.cz

fb: Shiatsu Dalibor

bottom of page