Škola shiatsu

Škola shiatsu vznikla z popudu klientů, kteří žádali, abychom tuto techniku začali učit. Škola shiatsu představuje seskupení učitelů, jejichž společným záměrem je vychovat další generace praktiků, pro které se shiatsu stane životní náplní a jejich profesí. Studenty vedeme k tomu, aby si vážili učení, které si mají možnost osvojit, rozvíjeli jej a pomáhali skrze něj ostatním lidem. Absolventy budeme podporovat i po studiu, a to nejen v roli mentorů, ale pomáháme jim například i s jejich propagací. Našim záměrem je také vychovat i další učitele, kteří budou tuto školu dál rozvíjet a časem i vést.

Mezi cíle školy patří i šíření povědomí o shiatsu napříč veřejností, upevnění pozice shiatsu v Čechách a vytvoření pevné a fungující komunity praktiků shiatsu. Za tímto účelem jsme vytvořili české mapy klasických a Masunagových meridiánů. Obzvlášť vznik Masunagových map představuje jedinečný počin, neboť tyto ilustrace byly padesát let dostupné jen v japonštině. Nyní jsou díky úsilí učitelů Školy shiatsu poprvé dostupné v evropském jazyce, a to navíc v češtině! Obě sady map představují původní grafický počin Petra Korunky

 

Učitelé Školy shiatsu jsou také autory originálních skript, které slouží výhradně pro výuku studentů školy. Skripta přináší jedinečné a původní informace, které čerpají z moudrosti našich předků, vědeckých výzkumů a z vědomostí získaných meditační praxí a praxí shiatsu.  

Výuka se řídí standardy a požadavky Evropské federace shiatsu pro vzdělávání v tomto oboru (minimální délka studia - tři roky, povinné studium anatomie, fyziologie, základů Tradiční čínské medicíny, supervize atd.). Absolventi Školy shiatsu tak získají vzdělání na Evropské úrovni. Získaný certifikát je tak platný i v dalších zemích EU a teoreticky i kdekoliv ve světě.

V současné sobě si pro své působení pronajímáme prostory Oázy srdce (viz mapa). Souběžně s tím podporujeme i vznik Meditačního centra Očir, kam se Škola shiatsu v budoucnu přesune. Budeme Vám velice vděční za jakoukoliv podporu v našem záměru vybudovat meditační centrum. Více informací najdete na stránkách Meditačního centra Očir - zde. 

 © 2018 Škola shiatsu  www.skola-shiatsu.cz 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
Škola
shiatsu