top of page

E-shop Školy shiatsu

Masunagovy mapy meridiánů a diagnostických zón

00001
1 000.00Kč
In stock
1
Product Details

Sada dvou map znázorňujících síť meridiánů a diagnostických zón podle Shizuto Masunagy.

Shizuto Masunaga (1925-1981) výrazným způsobem ovlivnil podobu shiatsu, jak v Japonsku, tak i ve světě (shiatsu = technika aktivace samoléčebných schopností těla a mysli skrze tlak prstů).

Během cvičení Do-In a praktikování shiatsu Shizuto Masunaga objevil, že síť meridiánů je rozsáhlejší, než jak uvádí klasická literatura. Klasickou síť meridiánů proto rozšířil. V jeho pojetí každý z dvanácti hlavních meridiánů probíhá na všech končetinách, trupu, krku i hlavě. Do shiatsu současně i navrací prastaré umění diagnostiky a léčení v oblasti břicha (ampuku), které rovněž zachycuje prostřednictvím ilustrací. Shizuto Masunaga oživuje i mnoho dalších znalostí, které byly na určitou dobu zapomenuty, a srozumitelných způsobem je předává dalším generacím praktiků. Jeho přístup se na západě označuje jako zen shiatsu, v Japonsku jako meridiánové shiatsu (keiraku shiatsu). Vytvořené mapy ilustrují ty nejvýznamnější poznatky, které pro nás Shizuto Masunaga zaznamenal:

  • Mapy rozšířeného energetického systému
  • Rozmístění meridiánů v řezu krkem a končetin
  • Diagnostické zóny břicha a zad
  • Meridiánové cviky, Makko-ho
  • Průběh cirkulace ki v meridiánech
  • Postup protažení meridiánů v shiatsu

Vznik map představuje jedinečný počin, neboť Masunagovy ilustrace byly po dobu padesáti let dostupné jen v japonštině. Nyní jsou díky práci učitelů Školy shiatsu poprvé dostupné v evropském jazyce, a to navíc v češtině! Mapy představují originální a původní český produkt, který za svou krásnou a autorskou grafiku vděčí Petru Korunkovi.

Vzniklé tisky budou krásným a reprezentativním doplňkem jakékoliv ordinace, ale také výbornou pomůckou při studiu energetického systému těla. Mapy jsou celé v českém jazyce.

Balení obsahuje sadu dvou velkoformátových map (pohled zepředu a zezadu a mnoho dalších ilustrací). Rozměr každé mapy je 99 cm x 47,5 cm.

Nejsme plátci DPH.

Save this product for later
bottom of page